Przedszkole Nr 344
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 

Biuletyn Informacji Publicznej

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - Przedszkole Nr 344 > Strona główna

Strona główna

  Drukuj
 

Przedszkole nr 344


        Nasze przedszkole istnieje od 1977 roku na warszawskim Mokotowie. Położone jest w cichej i spokojnej okolicy, w pobliżu ulicy Woronicza oraz nowo powstałego osiedla „Marina". Placówka zajmuje parterowy wolnostojący budynek z wydzielonym placem zabaw dla dzieci. W marcu 2016 roku nasze przedszkole przeniosło się do nowego budynku przy ulicy Spartańskiej 2. 
        Każdy z oddziałów posiada bogato wyposażoną, funkcjonalną i estetyczną salę do zajęć oraz dodatkową salę gimnastyczną, w której odbywają się różnorodne imprezy okolicznościowe, teatrzyki, bale, koncerty oraz zajęcia integracyjne.
        Pracujące w placówce nauczycielki stanowią wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która wykorzystuje nowatorskie programy i metody pracy oraz bogatą bazę pomocy dydaktycznych.
       Przedszkole od dziecięciu lat jest organizatorem przedsięwzięć o charakterze dzielnicowym: Mokotowskiej Przedszkolnej Olimpiady Sportowej oraz Przeglądu Muzycznego Przedszkolaków. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów Klanza, z którym współorganizujemy imprezy animacyjne dla środowiska lokalnego.
        Nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami aktywnie uczestniczą w promowaniu  zachowań  proekologicznych poprzez udział  w prowadzonej na terenie placówki zbiórce makulatury, udział w akcjach ekologicznych (między innymi „Godzina dla Ziemi", „Sprzątanie Świata"), konkursach o tematyce ekologicznej, których celem jest twórcze wykorzystanie materiałów odpadowych i wtórnych.
        W trakcie całego roku szkolnego w placówce odbywają się liczne imprezy otwarte. Dużą popularnością wśród społeczności przedszkolnej i mieszkańców osiedla cieszą się pikniki
i festyny tematyczne organizowane na terenie ogrodu.
        Cel jaki przed sobą stawiamy, to wspieranie zrównoważonego, wszechstronnego
i harmonijnego rozwoju dziecka. Nabycie przez nie samodzielności jest naszym zdaniem kluczową umiejętnością do budowania poczucia własnej wartości, niezależności i potrzeb oraz pozwala bezpiecznie funkcjonować w otoczeniu. Jednym ze sposobów na jego osiągnięcie jest program „Dzięki samodzielności pokonam trudności".

 
 
Wprowadził Bartold Jan (GP) (Gabinet Prezydenta (GP)) 06-11-2009
Aktualizujący bzmw/ext.dbiernacka 27-05-2014
Zatwierdzający bzmw/ext.mfutoma 27-05-2014
Publikujący Bartold Jan (GP) (Gabinet Prezydenta (GP)) 25-06-2020
Liczba odwiedzin: 4239